6 Temmuz 2016 Çarşamba

ŞEKER TADINDA BİR BAYRAM HİKAYESİ        Yazıma başlamadan önce tabii ki bloğuma üye olan olmayan tüm takipçilerimin şeker bayramını en içten dileklerimle kutlar,şekerleri ve baklavaları fazla kaçırmayın derim.:)


       Bu sene ramazan geçen seneye nazaran gerçekten rahat geçti. Hatta nasıl bittiğini anlamadım desem yeridir. En güzel yanı bol dualı bol ibadetli geçti desem boş söylemiş olmam. hatta ve hatta 3 kilo daha vermişim aramızda kalsın geri almamaya dikkat etmeli. Gerçi ben kolay kilo verebilen bir insan olduğum için çok şükür yıllardır formumu koruduğum doğrudur. Her neyse 9 gün tatil de cabası oldu. Gerçekten ilaç gibi oldu. Çoğu insan İSTANBUL'dan kaçmayı tercih etti. Bizde kalıp dinlenmeyi, tenhalaşan İSTANBUL'un tadını çıkarmayı yeğledik. Hem temizlik yapmak,evimle haşır neşir olmak için bayağı bir zaman ayırmış oldum. Gerçi camlarımı sildiğim  günün ertesi günü yağan sağnak benim suçum :))) ne zaman camlarımı silsem yağmur yağar fix  değişmez. Hatta sildiğim günün akşamı otururken dedim eşime kesin yarın yağmur yağacak diye sağolsun hayal kırıklığı yaşatmadı rabbim :)) Bayramın ilk günü bizde değişmez mezarüstüne gidilir. Bu sene önce annemle abime ki ikisi de aynı mezarda ve ben yine ağladım. Mezara doğru baktığımda ''annecim sen beni görüyorsun ama ben seni göremiyorum '' diye başladım ağlamaya. Sanki içeriden bana doğru bir ses 'ağlama kızım'' dedi tabii ben daha beter oldum. Allah rahmet eylesin.Yakınlarını kaybedenlere Rabbim sabırlar versin.Kolay bir şey değil. Anca yaşayan anlar. Ve ne yazık ki bir gün herkes er yada geç anlar. Derken öğlen civarı EYÜP SULTAN'a kayıkla geçtik. Gerçekten eğlenceli oluyor mutlaka bir gün yapın. Öğlen namazımızı EYÜP  SULTAN'da kıldıktan sonra gezip aile ziyaretlerine devam ettik. Bugün de MİNİATÜRK'e gittik. Gerçekten hem girişi ucuz,hem içeride gezmesi eğlenceli ve kafa dinlemek için oturduğunuzda bir çay içseniz uygun fiyatlı bir yer. Kültür gezisinin cabası,hatta babası :)))

Gezilerimiz yarında devam edicek. Bakalım yollar bizi nereye götürcek. Bu arada tatilde yapacaklarımı planlarken minimalizm akınına bende kapılmıştım. Yavaş yavaş elden bir sürü kitap,makyaj malzemesi,kıyafet,ve daha bir çok şey çıkardım. Ve devam edicek. 2 torba okuduğum,hatta yarım bırakıp beğenmediğim kitapları bağışladım. Makyaj malzemelerinin tarihi geçenlerini attım. Kullanmadıklarımı vermek üzere ayırdım. O kadar rahatlıyor ki insan anlatamam evin enerjisi bile değişiyor. Şiddetle tavsiye ederim. Bir ara MİNİMALİZM ile ilgili ayrıntılı bir blog yazacağım.Gerçekten bu tatil çok işime yaradı iyi değerlendirmiş oldum. Aynı şeyleri iş yerinde de yapmak istiyorum.

Sadeleşmeyi iç dünyanız içinde yapmalı aslında sosyal medya,cep telefonu içinde , Hatta sizin için sıkıntı yaratan negatif insanlar içinde yapmalı. Çok komik bir olay oldu geçenlerde. Arkadaşlardan birisi ya dedi çok laf sokmalı paylaşımlar yapmışsın dedi hayırdır kime sokuyorsun dedi :))) yav arkadaş eskiden olsa sokardım da şimdi herşeyim herkese kapalı olarak paylaşıyorum ve beğendiğim için paylaşıyorum yani aslında hiçbir muhatabı yok çok şükür aman Allahım korusun olmasında. Bilmem instagramda RUK-RUKSAN diye bir takip ettiğim arkadaş var. tam bir trendy bana göre gerçi takipçisi çok. Ama öyle güzel laf sokuyor ki insan beğenipte paylaşmadan edemiyor. Nerden de buluyor valla merak ettiğimden didik didik baktım takip ettiklerine ama bulamadım. Burdan güzel laf sokmalı paylaşımları için teşekkür ederiz saygı duyarız kendilerine..

EEeeee  peki sizler napıyorsunuz. Bayramınız nasıl geçiyor. Yoruma iki cümlede bırakırsanız sevinirim. Hepinizin bayramını tekrar kutlar yeni bir bayrama sağlıkla erişmek dileğiyle..

Takipte kalın.. Hoşça kalın...

2 yorum:

  1. Merhaba blogunuzu yeni keşfettim ve artık takipteyim :)
    Bana da uğrarsanız çok sevinirim...

    YanıtlaSil
  2. Nice mutlu bayramlar görmek kısmet olsun hepimize arada evde fazlalıkları boşaltmak iyi oluyor .

    YanıtlaSil

BİSMİLLAH

                                  Hep (Bugün yeni bir  Gün ) diyerek başlıyorum..Ama hep eski gün oluyor.. Hayatımda bazı olmaması gereken ş...