29 Temmuz 2016 Cuma

NE Mutlu TÜRK'ÜM Diyene

Uzuunnnnca bir sıkıntılı dönemden sonra yazmaya karar verdim.
Öncelikle hepimize geçmiş olsun. Ki umarım atlatmışızdır. Rabbim bir daha böyle bir şey yaşatmasın milletime. Rabbime milletime,devletime ve sana inanları koru.
15 temmuz günü hepimiz için tarihi bir gün oldu. Sabaha kadar f16 tacizleriyle tankların tüfeklerin şehitlerin hainlerin pusularıyla yine Çanakkale destanındaki bir iman gücüyle çok şükür yine ayakta kaldık. Yenilmedik,eğilmedik. Özgürlük,demokrasi kazandı…
Keşke bunlara gerek kalmadan birlik ve beraberlik olabilmeyi bizim bizden başka dostumuz yoktur demeyi becerebilseydik. Keşke içimize sızan bu düşmanları görebilseydik yada bilenler gerekli tedbiri alabilseydi. Bunu hep ağır bir mücadele ile öğrenmeseydik. Bakınız tarih tekerrürden ibarettir. Diye boşuna dememiş atalarımız. Yapılan hatalardan ders almıyoruz. Atatürk ne büyük insanmış ki çok şükür yine hatırlayabildik. Şimdi görüyoruz ki neleri doğru yapmış. Dinsizlik ile suçlanan atam aslında ne kadarda doğru bir tespit yapmış. Hiçbir zaman insanlar dinini yaşamaktan geri kalmadı ki ülkemde. Hepimiz elhamdürüllah müslümandık. Atatürk geldiğindeki yaptıklarını lütfen bir okuyalım. Tarihi tekrar bir göz atalım. Dış güçlerin bizleri bölmek için sahte idolojiler çıkarmaları hiçte yabancı gelen bir şey değil. Eskiden beri sağcı-solcu dediler 80 darbesi geldi ki bunlar hep uydurmaydı. Darbe yapabilmek için iç karışıklık çıkarmaktan başka çareleri yok ki bu küresel güçlerin. Kenan Evrenle-süleyman Demirel seçilmiş adamlardı.Son yüzyılın itirafları yazın google’a sıkılmadan okuyun bakın bizlere neler yapmışlar. Ki darbeden önce bayramda bir kitap bitirdim ve inanın bana ağzım açık kaldı. Adamlar açık ve net olarak itirafında söylüyor. Osmanlıyı dağıttıktan sonra ki ordada içkarışıklıkla ortalığı karıştırıyorlar. Atatürk diye biri çıktı planlarımızı yarım asır ertelemek zorunda kaldık diye itiraf ediyor. Demek ki neymiş Atatürk Rabbimin bize yolladığı Hızır A.s gibi bir kurtarıcıymış. Kuran-ı Kerim’de yazıyor zaten.Bu küresel güçlerin insan kılığına bürünmüş iblis olması doğru. Okuyunca beni daha iyi anlayacaksınız. Lütfen araştırın. Bunları okuyun. Çocuklarımıza,toplumumuza neler yapıyorlar. Televizyonla ,bilgisayarla,internetle çizgi film ve diğer programlarla çocuklarımıza ve bizlere subliminal mesajlarla toplum ahlakımızı bozuyorlar.
Artık öyle saçma sapan programlar izlemeyelim. İzletmeyelim. Eskiden Yeşilçam filmlerinde aileyi birleştirici filmler yaparlar ve birlik beraberlik mesajları verilirdi. Münir Özkul ile Adile Naşit her şeye her kötülüğe rağmen yuvalarını ayakta tutar dağılmazlardı. Oysaki şimdiki dizilerde kimin eli kimin cebinde. Bilmem anlatabildim mi? Yeni bir nesil yetiştiriyoruz. O yüzden arkamızda emanet edeceğimiz neslin Vatanını koruyabilecek ve Atalarına saygılı bir nesil yetişmesi için bizim bazı şeylere uyanmamız lazım.
Şunu unutmayalım ki bu topraklar hepimizin. Türkü,Kürdü,Zazası,Lazı,Çerkezi,Alevisi,Sünnisi,Solcusu,Sağcısı  daha bir çok sayamayacağım etnik köken ve gruplar osmanlıdada Türkiyedede beraber yaşadık Hepimiz kökenimiz ne olursa olsun kardeşiz. Ve bizi ancak sağlam durursak kimse yenemez. Hangi bir ülkede gördünüz Tankın önüne yatanı,F16’ın üstüne atlamaya çalışanı. Bizde hem zeka,Hem iman gücümüz var. Allah’ımda bizimle beraber çok şükür.

Yaradılanı Severim,Yaradandan Ötürü.

Allaha emanet olun…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

BİSMİLLAH

                                  Hep (Bugün yeni bir  Gün ) diyerek başlıyorum..Ama hep eski gün oluyor.. Hayatımda bazı olmaması gereken ş...