17 Şubat 2017 Cuma

GÜNEŞİ GÖRDÜM..


Günaydın herkese ve hayırlı cumalar...

                     Her ne kadar günlerdir karanlıklarda yaşasakta bugün ofis penceremden gözümün içini aydınlatan güzel bir güneşin doğuşu var. Rabbim ne güzelde yaratmış. Dimi Rabbim neylerse güzel eyler...


                     İçinde bulunduğumuz ülkemiz ve dünyanın geneli içinde durum bu işte.. Her ne kadar umutsuzca düşünsekte karanlık gecenin sabahı olmadı mı? ya da kışların ardından bahar gelmedi mi? Elbette geldi.. O halde umut ekelim.. Dualar edelim bugün hele daha bir bol dua edelim. Bugün kendimiz için özel dualar etmek yerine hepberaber ülkemiz için edelim. Dünyamız için edelim. Ve İnsanlık için edelim. İnsanlar için demiyorum bakın İNSANLIK  diyorum karıştırmamak gerek. İnsanca düşünse herkes dünyamız ne kadar yaşanılası bir yer olur. Elindeki paylaşmayı bilse,hep bana hep bana demese, ne aç kalır ne de yoksul..
 
                  Üzgünüm belki benim bloğum


da makyaj paylaşımları yada ürün paylaşımları görmeyi daha çok isterdiniz..Ama maalesef ki benimde artık aklım başıma geldi.. Hepimiz tüketmekte üstümüze yok. Oysa ki dünyanın kaynakları sınırlı.. Bence paylaşmayı öğrenmeli,tüketimi azaltmalı ve daha yaşanılası dünya için elimizden ne geliyorsa mutlaka yapmalıyız... Hayvanlardan korkuyor olabilirsiniz ama onlar için bir kap yemek veya biraz su bırakabilirsiniz. Hele ki şu aralar kış olduğu için yemeğe daha çok ihtiyaçları var.. Onlar için hayvansever insanların yaptığı küçücük evlere dokunmayın ya da dokunmalarına izin vermeyin. Onları da Rabbim yarattı ve inanın her bir canlının bizimle bu dünyada yaşarken mutlaka bir görevi var. Ve onlarla ilgili bizim görevimiz bu dostlarımızı koruyup kollamak. Ağızları var dilleri yok. Hadi bugünden başlayıp dünyamız için birşeyler yapalım..


                Mesela...

* Çiçek yetiştirin..
* Ağaç dikin...
* Hayvalara su ve yemek bırakın...
*İsraf etmeyin..
* Tüketeceğiniz kadar sebze meyve alın...
* Çöpleri dönüştürülecek şekilde ayrıştırmaya çalışın..

Gibi gibi..  Daha bu çoğaltılabilir.. Gerçi MİNİMALİZM ile ilgili bir yazı hazırlıyorum. Bitince yayınlayacağım aklımda merak etmeyin..

Şimdilik hoşça kalın.Takipte kalın..

Güzel güneşli huzurlu günler hepimize...2 yorum:

  1. yazını merakla bekliyorum , sevgiler...

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Canım senin için hızlandırcam.. Sevgiler...

      Sil

BİSMİLLAH

                                  Hep (Bugün yeni bir  Gün ) diyerek başlıyorum..Ama hep eski gün oluyor.. Hayatımda bazı olmaması gereken ş...